Adil Maviş1965’da Gaziantep’te dünyaya geldi. 12 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. Ortaokulu Haydarpaşa Lisesinde, Liseyi- Suphi Koyuncu Anadolu Lisesinde bitirdi. İsviçre’nin Uzaktan eğitim yapan üniversitelerinden St Clements Üniversitesi Psikoloji Bölümünü birincilikle bitirdi.

Deneyim

İ ncilden sonra dünyada en çok kitapları satılan ünlü kişisel gelişim uzmanı Dale Carneige’nin ilk Türk sertifikalı eğitmeni Nüvit Osmay’ın önderliğinde Düşün Konuş Dinle Derneğinin özel öğretim kurumu statüsü kazanarak Türkiyedeki ilk kişisel gelişim okulunun kurucuları arasında yer aldı.(D.K.D.)

“Hızlı Okuma”, “Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu”, “Konsantrasyon”, “Bilinçaltı Telkin”, “İrade Eğitimi” konularında aldığı sıra dışı eğitimleri güncelleştirip bireylerin yararlanabileceği formatta workshoplara başladı.

1999’da birikimlerini Mümin Sekman ve Oğuz Saygın ile birlikte “Başarı Üniversitesi” kitabını yazdı. Aynı yıl en çok satanlar listesine giren “Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri’ kitabı yayınlandı.

Kişi merkezli öğrenme ve öğrencilerin iç dinamiklerini harekete geçiren özel öğretileri pek çok eğitim kurumunun ilgisini çekti. “Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu” konularındaki 1995 yılından beri 150 ye yakın konferansa davet edildi.

Eğitim dünyasını Hipnotik öğrenme ile tanıştıran “Hipnozla Öğrenme”, “Seve Seve ÖSS” ve “Başarı Üniversitesi ” “Sınav Motivasyonu” isimli kitapları öğrenmeyi sevdiren önemli eserleri arasına girdi.

Toplum önünde yüzlerce sunumun “Hipnoz” etkisi yaratması ve başarılı sunumların tecrübelerini ve sırların “Söz Söyleme Sanatı kitabıyla okuyucusuyla paylaştı.

Bunların dışında: Geleceğin Meslekleri, 60 Dakikada Sınav Kazanmak, Kariyerinde Varsa İş de olur Para da yanında, alanında tek kitap olan “Son Sigaram” Kitaplarıyla kişisel gelişim alanında 12 kitabı yayınlandı.

Bu güne kadar 400’den fazla konferans ve sunumları ve binlerce bireysel, elliden fazla kurumsal danışmanlık hizmeti verdi. Zihnin de beden gibi kirlenebileceği ve sorun olarak kabul edilen pek çok durumun önyargı, inanç, güvensizlikten kaynaklandığını bunu iyileştirmenin eski alışkanlıkları yıkıp YENİDEN ÇERÇEVELEME (YÇ) ile mümkün olduğu tezinden yola çıkarak 15 yıldır bu birikimlerini kişisel sorunların aşılması için kullanıyor.

Kişisel Gelişim Dergisi ve Genç Gelişim dergisi eğitim editörü, “Transdil”(bilinçaltı dil öğrenme) sistemi’nin geliştiricisi. Gelişim Akademisi’nin kurucu başkanıdır.

UHAD ( Uluslararası Hipnoz Araştırmaları Derneği Kurucu Başkanı ) GPED (Gönüllü Psikologlar Derneği) yönetim kurulu üyesi) Evli ve iki çocuk babası Adil Maviş, İstanbul’da yaşamaktadır.

Tamamlanmış Projeler

“Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik Zirvesi Organizasyonu
PAYE Poliste Algı Yönetimi-Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadelede Sorgulama Teknikleri Uzman Yetiştirme ve Rehine Kurtarma Eğitimi İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adayları Eğitimi “Protokol Kuralları ve Müzakere Teknikleri” TBMM Stres Yönetimi Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü Beden Dili ve Sıradışı İletişim TAİ Havacılık Mühendislerine Hızlı Algılama ve Öğrenme Teknikleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Stratejik Konumda Çalışan Personele “Etkili İletişim” Adalet Bakanlığı Savcı-Hakim Adaylarına Ses ve Nefes Eğitimi Adalet Bakanlığı İstanbul Cezaevleri Sosyal Projeler Dinar Belediyesi Gençlik Projesi İstanbul Belediyesi İSMEK Eğitimci Eğitimleri

Paylaş