Adil Maviş

Dönüşüm Koçu Nedir?

Koçluk “Coaching” kelimesinin Türkçe karşılığıdır, İngilizce’de değerli malların bir noktadan diğerine taşınması için kullanılan bir ulaşım aracına verilen isimdir. İlk kez 1500’lü yıllarda kullanılmış ve günümüzde anlamını koruyarak kullanımı devam etmektedir. Kendi içindeki heyecan, korku, güvensizlik, değersizlik, huzursuzluk, öfke, isteksizlik vb. engelleri görerek kontrolü, ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda eline almasını sağlar. “Dönüşüm Koçu” kavramını yıllar içinde binlerce kişiyle yaptığım bilinçaltı çalışmalarımın dönüşüm ve birikimleriyle oluşturdum.


“Dönüşüm Koçluğu” kişideki bilme (bilinç) hâlini (bilinçaltı) eyleme dönüştüren uygulamalar bütünüdür. Bu sayede kişi düşünce, duygu, davranış ve alışkanlık boyutunda kendi negatif şartlanmışlıklarını bozup pozitif olarak yeniden yapılandırılmış olur.
Kişisel, duygusal, ruhsal ve zihinsel gelişim ihtiyacı her bireyde farklılık gösterir. Bireyin ihtiyaçlarına uygun, mevcut durumla – arzu edilen durum arasında bilinç ve bilinçaltı düzeyde köprünün kurulması ve kişinin iyi hâline dönüştürülmesi işlemine Bireysel Dönüşüm diyoruz.

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.