Adil Maviş

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri)

adil mavis

Duygusal problemlerin hemen hepsinin sebebi vücudun enerji sistemindeki aksaklıklardır… Bu aksaklıkların tespit etmek için kullanılan etkili yöntemlerden biri kinesiyoloji düzene girmesinde ise Eft (Duygusal Özgürleşme Tekniği)’yi kullanabiliriz.

 

EFT nedir?

 

EFT Gary Craig adında Stanford mezunu bir mühendis tarafından oluşturulmuş bir enerji çalışmasıdır. EFT için bir çeşit duygusal akupunktur da denebilir çünkü belli akupunktur noktalarına parmak ucuyla vurarak yapılan bir uygulamadır. EFT’de problemin üzerine bazı sözleri tekrarlayarak giderken bir yandan da daha çok yüzümüzde bulunan belirli noktalara vuruyoruz. Bu şekilde duyguların bu bağımlılığımız üzerindeki etkileri ortadan kalkıyor ve zamanla ondan kurtulma imkânımız oluyor. EFT ilk olarak kişilerde korku, anksiyete gibi olumsuz duyguların şifa bulması için kullanılmış.

 

EFT ile birçok duygusal-fiziksel-zihinsel rahatsızlığa şifa verilebilir.

Hangi sorunlar için EFT kullanırız? Uygulama Alanları:

Olumsuz Duygular  (Stres, öfke, korku, kaygı, endişe, acı, üzüntü, suçluluk,  güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon …)

Olumsuz İnançlar (“Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Kimseye güvenmemek lazım”, “Para bana hiç gelmeyecek” …)

Duygusal Travma   (Kaza, deprem, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten atılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama…)

Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları …)

Madde Bağımlılıkları (Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş, çikolata …)

İlişkiler  ( Anlaşmazlık, cinsel sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, çocuklar ile iletişim…)

Hedef Belirleme  (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, başarılacak projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını ortaya çıkarmada…)

Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma…)

Ruhsal Gelişim  (Dinginlik, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme…)

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.