Adil Maviş

Eğitim Hakkında

“Ben kimseye bir şey öğretemem olsa olsa kişinin öğrenme isteğini ve potansiyelini açığa çıkartabilirim. En verimli öğrenme ortamı, etkileşimin yoğun olduğu interaktif ve karşılıklı alış-verişin en yüksek doyum noktasında olduğu zamanlardır. En iyi öğrencilerim aynı zamanda en iyi öğretmenlerim olmuştur.”

Anlayışımız
Bireyler öğrenmeye istekli doğar. Onları EĞİTMEYE çalıştıkça öğrenmeye olan dirençleri gelişir. Öğrenme arzumuz İçgüdüsel ve doğaldır. Öğrenmek zorunda bırakıldığımızda gönüllü öğrenme arzumuz kırılır ÖĞRENMEYE BİLİNÇSİZ BİR DİRENÇ geliştirmemize neden olur. Her eğitim konusu bir tecrübe, her tecrübenin aktarılması bir sanattır. Bu sanatı icra ederken “Zor”u kolay, estetik, doğal, akla ve kalbe birlikte hitap edebilecek şekilde verilmeli. Eğlendirici ve bireyin gelişim süreçlerini tetikleyici nitelikte olmalıdır.

Vizyonumuz
Bireyin ve kurumun stratejik gelişimine katkıda bulunan değerleri kişisel gelişim araçları ile etkin kılan, eğitilen değil öğrenen bir toplumun gelişiminde ulusal ve global düzeyde Kabul gören bir kuruluş olmak.

Misyonumuz
Öğrenmeyi okulun değil yaşamın bir parçası olarak algılayan bireylerin evrensel bilgileri Türk kültürüne özgü değerlerle bütünleştirerek kişiden kuruma ölçülebilir somut gelişim ve değişimlerinde yol açmak

Kalite Anlayışımız
“Ölçülemeyen değerler geliştirilemez” anlayışı ile katılımcıların ihtiyaçlarının belirginleşmesi ve bu ihtiyaçlarını karşılayacakları sürecin içine girerken gelişimlerini ölçebilmeleri gerekir. Bu anlayışla seminer öncesi tespitlerimiz seminer sonu değerlendirmelerimiz ve 1 ay sonra uygulama sonuçlarını değerlendirmekteyiz,

Değerlerimiz Ve Örenme – Öğretme İle İlgili Görüşlerimiz

 • Farklılıklara olan saygı gelişimin bir parçası olarak değerlendirilebilir.
 • Zamanı nasıl değerlendirdiğinizle ne olduğunuz arasında bir ilişki vardır.
 • Anlaşılmak için anlamak ve anlamak için de farkındalığınızı geliştirmek gerekir
 • Öğrenme bilinç düzeyinde başlar bilinçaltı düzeyinde gelişir
 • Güç bilgide değil onu uygulayabilmekdedir.
 • “Zor” diye birşey yoktur. Zorluk kendinize koyduğunuz sınırlandırmaların bütünüdür.
 • Yeterli bir “niçin” oluşturursanız “nasıl” olsa yaparsınız
 • İnsanlar eğitilmek istemez öğrenmek ister
 • Öğretmeye çalıştıkça bireyde öğrenmeye direnci gelişir.
 • Öğrenme dirençlerini kırmak öğreterek değil öğretme sanatını icra ederek gelişir.
 • Vasat bir hayat kişinin kendine ilham verecek hayat hedefleri koymaması ile ilişkilidir.
 • Her başarının kodları vardır. Bu kodlar deşifre edilebilir ve modellenebilir.

Seminer Yöntemimiz (Genel)
Bütün seminerlerimizi etkileşimli, eğlendirici, hipnotik dil kalıpları ve öğrenme araçlarını etkin kullanarak, yüksek motivasyon ortamında bireye odaklı dinamik grup psikolojisinin sinerjisinden yararlanarak sunuyoruz. Kısacası bireye nasihat etmiyor öğrenebilme sorumluluğunu paylaşıyoruz. Bu bir tren gibi bindiğiniz an gidip gitmeyeceğinizi düşünmenize gerek kalmıyor gideceğiniz durakta inebiliyorsunuz!

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.